NAJCZĘSCIEJ ZADAWANE PYTANIA 🙂

Czyli wszystko, co przyszło nam do głowy, co może Wam przyjść do głowy 🙂

Serdecznie zapraszamy do pracy zdalnej (jak również nauki) w naszych fantastycznych Chatach KRASNOLUDÓW I HOBBITÓW. Wszystkie chaty mają swój własny prawdziwy kominek, co sprawi, że jakość pracy zmieni się dla Was na zawsze 🙂 a ponadto…

JEST PEŁNY ZASIĘG LTE+ (również w chatkach), także można śmiało pracować zdalnie 🙂. Jedyna sieć ze słabym zasięgiem to PLUS. W Chatach nie ma Routerów (…?). Sami od lat korzystamy z internetu sieci komórkowych (tu nie ma kabli…) i oczywiście polecamy zrobić to samo 🙂.

Praca w cieplutkiej Chacie przy kominku to naprawdę inna liga :). A później bezpośrednio po wyjściu za drzwi – LAS :). Spacer, rower, konie, ognisko. To nie są u nas przygody i WIELKIE PLANY. Tutaj to codzienność 🙂. Chcesz po pracy posiedzieć przy ognisku, czy posłuchać szumu drzew… po prostu to robisz, bo jest pod ręką. Nie ma natomiast i nigdy nie będzie u nas telewizorów :). Są za to książki!!! i piękne, „stare” radia 🙂.

W cenie pobytów macie również PEŁNE WYŻYWIENIE (śniadanie, obiadek i kolację), także zdejmujmy z Was ile się da 🙂

Serdecznie zapraszamy indywidualnie, z rodziną czy z zespołem z pracy. Wszystko jest do ogarnięcia.

Zapewniamy wam już samą lokalizacją i sposobem naszej organizacji Waszego pobytu zupełnie inny klimat pracy, spokój, odcięcie od bodźców świata zewnętrznego oraz poczucie komfortu, luzu i opieki.

Pozdrawiamy i mamy nadzieję, że do zobaczenia 😉

Na obozy zapraszamy w soboty od godziny 16-tej. Zakończenie pobytu w sobotę do godziny 12-tej. 
Weekendy w piątek od 18-tej do niedzieli do 15-tej 🙂.
W związku z nagminnym przyjeżdżaniem przed wyznaczoną godziną informujemy, że przyjazd przed ustaloną godziną skutkuje doliczeniem dodatkowej opłaty w wysokości 150 zł za osobę – w cenie tej zawarty jest ewentualny obiad o godzinie 14tej. Oczywiście pokoje będą dostępne od godziny ustalonej pierwotnie – musimy je mimo wszystko przygotować :). 

Wiek uczestników przyjmowanych na obozy – od 10 lat w górę (dobrze by było, gdyby już samodzielnie jechały kłusem 🙂 ). Średnia wieku uczestników to ok 15 lat. W weekendy znacząco przeważają dorośli 🙂

Pełne wyżywienie, to śniadanie, obiadek (dwudaniowy, domowy) oraz  kolacja 🙂
Śniadanie o godzinie 9:00
Obiad o godzinie 14:00
Kolacja o 19:00
Godziny posiłków są sztywne ze względu na naszą ograniczoną kadrę. Z dziwactw lokalnych mamy wielką prośbę :), a właściwie to TRZY :).
1. W naszym domu wszyscy chodzimy bez butów (tak jak u Was 🙂
2. Posiłki są o konkretnych godzinach i mamy nadzieję, że dacie radę przyjść na czas… a teraz najdziwniejsze…
3. Wszyscy do stołu siadamy wspólnie (jak kiedyś). Pełniąc (chcąc – nie chcąc) rolę gospodarza, zapraszam wszystkich do stołu… Dzikim okrzykiem 🙂, po czym ZACZYNAMY pyszne jedzenie. Przez długi czas obserwowaliśmy, jak członkowie jednej rodziny potrafili siadać do posiłku całkowicie wyizolowani nie czekając na siebie nawzajem. Chcąc to zmienić wprowadziliśmy jednoznaczną zasadę, że zaczynamy posiłki wspólnie i już. Także nie ma siadania do stołu przed HASŁEM! Przy pierwszym razie każdy się trochę dziwi, ale generalnie jest to wspaniała tradycja i u nas Was dosięgnie 🙂.  

KAŻDY uczestnik czy obozu czy pobytu jest ubezpieczony kilkoma różnymi polisami i są one zawarte w cenie pobytu. Są to polisy: OC Ośrodka, OC każdego z instruktorów, NW Ośrodka, NNW Ośrodka i OC SPORT 

Wszyscy jeżdżą na wielu koniach. Zmieniamy konie celowo, żeby można było poznać jak najwięcej zachowań tych zwierząt. Nie chcemy potem uzyskać efektu – kupię Yaris bo na kursie prawa jazdy była Yaris… nie żebym miał coś do tego brzydkiego autka 🙂

Kaski i baciki udostępniamy na miejscu za darmola :). Jeżeli ktoś ma sprzęt to super, jeżeli nie, to wystarczą dresy, legginsy i buty z twardą podeszwą… Uczymy jazdy konnej – nie organizujemy pokazów mody 😉

Instruktor może odwołać jazdę, jeśli warunki pogodowe uzna za tragiczne (ulewy, wichury, ekstremalne upały, tsunami, wilki – wilków nie ma :)). Znaczy pijany sąsiad powie, że są… ale błagam… Poza tym przypadkami prosimy nie ściemniać i rura do koni!

Można zabrać swojego konia po wcześniejszym ustaleniu dostępności miejsca oraz podpisaniu specjalnie na tę okazję przygotowanej umowy ;).

Można dojechać do nas pociągiem – odbierzemy z dworca 🙂 – tylko napiszcie SMS na pół godziny przed przyjazdem. Miejscowość docelowa to WIERZCHUCIN 🙂

Oryginał Karty Kwalifikacyjnej MUSIMY otrzymać najpóźniej w dniu przyjazdu. Książeczki zdrowia i inne absurdalne rzeczy na szczęście nie są już wymagane – co nas wszystkich cieszy :). 

Kurtkę przeciwdeszczową i pierwszą pomoc przeziębieniową (np gripex?) Strój kąpielowy (nawet zimą), klapki domowe, kapcie, najtańsze gogle ochronne (przy grach terenowych 😉 ) Rzeczy, których nie będzie Wam żal wyrzucić 🙂 (wyprawa na bagna). Rękawiczki do jazdy. Coś na komary i słońce, czapkę z daszkiem. Zimą spodnie narciarskie (kuligi) Pod kask kominiarkę lub opaskę. Ciepłe ciuchy – warto ubierać się „na cebulkę” Bierzemy małe torby – połowa rzeczy i tak okaże się niepotrzebna, a mamy pralkę 🙂 KONIECZNIE NA WAKACJE PROSIMY ZABRAĆ ŚPIWÓR I KARIMATĘ!!! Polecam też hamak – Przydadzą się, pomimo, że łóżka oczywiście mamy z pościelami 🙂

 • Maksymalna waga jeźdźca to 89,9999 kg 🙂 – nie mamy póki co konia, który uniesie cięższych jeźdźców!
 • Im mniej potrafisz, tym lepiej dla Ciebie – nauczysz się od razu poprawnie. Nie uczymy tu wynalazków, tylko wyłącznie wiedzy książkowej – co wielokrotnie wprawia jeźdźców w osłupienie… Bo byli pewni, że uczyli się „klasycznej” jazdy :). 
 • Do jazdy wystarczą wygodne spodnie i buty do kostki z wąską podeszwą.
 • Wypożyczamy kaski i baciki.
 • Nie posiadamy hali, dopóki da się jeździć to jeździmy :).
 • Rezygnacja z jazdy nie jest równoznaczna ze zwrotem kosztów.
 • Pobyty weekendowe kierowane są głównie do osób dorosłych, nieletni mogą uczestniczyć w pobycie z opiekunem.
 • Pobyty weekendowe nie odbywają się w sezonie letnim (druga połowa czerwca – do końca sierpnia)
 • Wszelkie formy diety np. „WEGE” prosimy zgłaszać przy rezerwacji pobytu. Osoby na diecie bezglutenowej muszą się liczyć z dopłatą związaną z oddzielnym przygotowywaniem posiłków.
 • Weekendowych gości zapraszamy w piątek po godz. 18-tej. Można przyjechać dzień, dwa, trzy wcześniej po uprzednim ustaleniu szczegółów :).
 • Bezzwrotny zadatek może zostać przeniesiony na inny pobyt odbywający się w ciągu DWÓCH następnych miesięcy. O ile będą miejsca >;).
 • Ciepłe miesiące należy rezerwować na początku zimy 🙂
 • Można zabrać psa – cichego i grzecznego, nie zjadającego drzwi w pokoju 🙂 (kotów nie można 🙂 ) po uprzednim ustaleniu tego faktu z nami :).

Formularz rezerwacyjny - może się i tu do czegoś przyda 🙂

  Temat rezerwacji - proszę wybrać odpowiednie okienko.
  KONTAKT