NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA

CZYLI WSZYSTKO, CO PRZYSZŁO NAM DO GŁOWY, CO MOŻE WAM PRZYJŚĆ DO GŁOWY

Na obozy zapraszamy w soboty od godziny 17-tej. Zakończenie pobytu w sobotę o godzinie 12-tej. Weekendy w piątek od 18-tej do niedzieli do 16-tej 🙂

Wiek uczestników przyjmowanych na obozy – od 10 lat w górę (dobrze by było, gdyby już samodzielnie jechały kłusem 🙂 ). Średnia wieku uczestników to ok 15 lat.

KAŻDY uczestnik czy obozu czy pobytu jest ubezpieczony kilkoma różnymi polisami i są one zawarte w cenie pobytu. Są to polisy: OC Ośrodka, OC każdego z instruktorów, NW Ośrodka, NNW Ośrodka i OC SPORT 

Wszyscy jeżdżą na wielu koniach. Zmieniamy konie celowo, żeby można było poznać jak najwięcej zachowań tych zwierząt. Nie chcemy potem uzyskać efektu – kupię Yaris bo na kursie prawa jazdy była Yaris… nie żebym miał coś do tego brzydkiego autka 🙂

Kaski i baciki udostępniamy na miejscu za darmola :). Jeżeli ktoś ma sprzęt to super, jeżeli nie, to wystarczą dresy, legginsy i buty z twardą podeszwą… Uczymy jazdy konnej – nie organizujemy pokazów mody 😉

Instruktor może odwołać jazdę, jeśli warunki pogodowe uzna za tragiczne (ulewy, wichury, ekstremalne upały, tsunami, wilki – wilków nie ma :)). Znaczy pijany sąsiad powie, że są… ale błagam… Poza tym przypadkami prosimy nie ściemniać i rura do koni!

Można zabrać swojego konia po wcześniejszym ustaleniu dostępności miejsca oraz podpisaniu specjalnie na tę okazję przygotowanej umowy ;).
Można dojechać do nas pociągiem – odbierzemy z dworca :). Miejscowość docelowa to WIERZCHUCIN 🙂

Oryginał Karty Kwalifikacyjnej MUSIMY otrzymać najpóźniej w dniu przyjazdu. Książeczki zdrowia i inne absurdalne rzeczy na szczęście nie są już wymagane – co nas wszystkich cieszy :). 

Kurtkę przeciwdeszczową i pierwszą pomoc przeziębieniową (np gripex?) Strój kąpielowy (nawet zimą), klapki domowe, kapcie, najtańsze gogle ochronne (przy grach terenowych 😉 ) Rzeczy, których nie będzie Wam żal wyrzucić 🙂 (wyprawa na bagna). Rękawiczki do jazdy. Coś na komary i słońce, czapkę z daszkiem. Zimą spodnie narciarskie (kuligi) Pod kask kominiarkę lub opaskę. Ciepłe ciuchy – warto ubierać się „na cebulkę” Bierzemy małe torby – połowa rzeczy i tak okaże się niepotrzebna, a mamy pralkę 🙂 KONIECZNIE NA WAKACJE PROSIMY ZABRAĆ ŚPIWÓR I KARIMATĘ!!! Polecam też hamak – Przydadzą się, pomimo, że łóżka oczywiście mamy z pościelami 🙂

 • Maksymalna waga jeźdźca to 89,9999 kg 🙂 – nie mamy póki co konia, który uniesie cięższych jeźdźców!
 • Im mniej potrafisz, tym lepiej dla Ciebie – nauczysz się od razu poprawnie.
 • Do jazdy wystarczą wygodne spodnie i buty do kostki z wąską podeszwą.
 • Wypożyczamy kaski i baciki.
 • Nie posiadamy hali, dopóki da się jeździć to jeździmy :).
 • Rezygnacja z jazdy nie jest równoznaczna ze zwrotem kosztów.
 • Pobyty weekendowe kierowane są głównie do osób dorosłych, nieletni mogą uczestniczyć w pobycie z opiekunem.
 • Pobyty weekendowe nie odbywają się w sezonie letnim (druga połowa czerwca – do końca sierpnia)
 • Wszelkie formy diety np. „WEGE” czy „BEZGLUTEN” prosimy zgłaszać przy rezerwacji pobytu. Osoby na diecie bezglutenowej muszą się liczyć z dopłatą związaną z oddzielnym przygotowywaniem posiłków.
 • Weekendowych gości zapraszamy w piątek po godz. 18-tej. Można przyjechać dzień, dwa, trzy wcześniej po uprzednim ustaleniu szczegółów :).
 • Bezzwrotny zadatek może zostać przeniesiony na inny pobyt odbywający się w ciągu DWÓCH następnych miesięcy. O ile będą miejsca >;).
 • Ciepłe miesiące należy rezerwować na początku zimy 🙂
 • Można zabrać psa – cichego i grzecznego, nie zjadającego drzwi w pokoju 🙂 (kotów nie można 🙂 ) po uprzednim ustaleniu tego faktu z nami :).